Kilo Verme

Biorezonansla Zayıflama Terapisi Nasıl Yapılıyor?

Sağlıklı ve hızlı zayıflayabilmeniz için ihtiyacınıza göre farklı terapiler uygulanır.

Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinden uygulanan bağımlılık terapisidir. Aynı sigara ve alkol bırakma terapilerinde olduğu gibi, burada da bağımlı olunan gıdaların frekansları silinmektedir.

Bu terapi, karbonhidrat gurubu üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişilerin yedikleri çok büyük çaba harcamadan otomatikman azalır.

Terapinin bir başka etkisi ise, metabolizmanın hızlanması ve kilo verme hızının artmasıdır.

Hamur işleri:

Rezonans terapisini unlu gıdalar üzerinden kullandığımızda hem iştah azalıyor hem de birçok sağlık probleminde düzelme olduğunu görüyoruz. Hamurun (buğday unu) içindeki gluten bağımlılık yapıyor hem de birbirinden bağımsız birçok sağlık probleminin ortaya çıkmasında rol oynuyor. Bu yüzden de unlu gıdalar üzerinden yapılan terapiler, halsizlikten psikolojik problemlere, migren ve geçmeyen baş ağrılarından kronik bağırsak problemlerine, eklem ağrılarına ya da romatizmal hallere kadar, birçok sağlık probleminde belirgin düzelme yaratabiliyor. Kilo verme seanslarının, kişilerin hem hamur işlerine düşkünlüğünü ve iştahını azalttığını hem de gluten intoleransının yarattığı problemlerin çözümünü sağlayarak metabolizmaya destek verdiğini söyleyebiliriz.

Şekerli Gıdalar – Tatlılar –  Çikolata:

Şekerli gıdalar, sigara ya da diğer uyuşturuculara çok benzer bir şekilde bağımlılık yaratıyor. Bu “düşkün olma”, “çok yeme”, “çok sevme” hali, bir ya da iki seanslık  terapiler ile gideriliyor. Şekerin kendisinin metabolizmayı bozduğunu, insülin dengesini değiştirdiğini ve insülin dengesizliğinin, vücudun enerjiyi depolama eğilimini artırdığını biliyoruz. Hamur işleri ve şeker içeren gıdalar üzerinden yapılan terapi, bu gıdaların alımını “otomatik” olarak azaltmaktadır. Bu terapiyi  alan kişilerin, eskiden yaşadıkları şeker düşmelerini artık yaşamıyor olduğu gerçeği, Rezonans terapilerinin yarattığı enerjetik dengelemenin sonuçlarından sadece birisidir. Terapilerin, bu özelliğinin  şeker hastaları tarafından da kullanılabildiğini hatırlatmak istiyoruz.

Mayalar ve Candida:

İştah problemine, bağırsakta aşırı üreyen maya ve mantarların sebep olabildiğini ve bu mantarlaşmanın, öncelikle alerjiler ve birçok sağlık probleminde rol oynadığını biliyoruz. Terapilerde karbonhidrat ağırlıklı gıdalar yanında candida ve mayalar üzerinden de frekans silmesi yapıyoruz.

Kola ve  Kahve:

Kola tüketen biriyseniz, seans sırasında cihazın içerisine kola örneğini de ekleyebiliyoruz. Eğer çok fazla kahve tüketiyorsanız, terapiler kahve üzerinden de yapılabiliyor ve bu işlem, kahve alımının otomatik olarak azalmasını sağlıyor.

İnek Sütü Ürünleri:

Bu ürünler, gluten içeren gıdalarla birlikte ikinci büyük intolerans grubudur. Sebebi ise; herkesin, çocukluk çağından itibaren,  her gün inek sütü içeren gıdalardan herhangi birisini kullanıyor olmasıdır. Aynı gluten gibi; birçok hastalığın zemininde olan gizli sebeptir. Bu terapiler, inek sütü içeren gıdalar üzerinden kullanıldığında (glutene benzer şekilde) birçok sağlık probleminde düzelme olabilmektedir.

Diğer Gıdalar:

Kişinin fazla kullandığı ve fazla düşkün olduğu her türlü “problemli” gıda için terapi uygulanabiliyor. Örneğin; çok tuz tüketiyor ve azaltmak istiyorsanız, yapılan seansta diğer gıdalarla birlikte tuz da kullanılıyor ve kişilerin tuza “düşkün olma” hali giderilebiliyor.

Kaç seans gerekiyor?

4 gün ara ile iki seans… 4 gün ara ile yapılan iki seans, iştahı azaltmak ve kilo vermenin başlatılması konusunda yeterlidir. Bu iki seans ile kişinin yeme alışkanlıklarını değiştirip, kötü gıdalardan uzaklaşmasını sağlıyoruz.

3 hafta sonunda kontrol… 3 hafta sonraki görüşmemizde, iştahınızın kapanmış olmasını ve ciddi  bir kilo kaybı olmasını bekliyoruz. Ancak, olur da iştah kesilmiş olmasına rağmen, kilo verme hızının yetersiz olduğunu düşünüyorsak, size ihtiyacınıza göre, farklı içerikli seanslarla devam etmenizi önerebiliyoruz.

Terapiler sonrası ne hissedeceğim?

İştah üzerindeki etkileri…

İlk seansın hemen ardından, yediklerinizin, çok çaba harcamadan azaldığını ve yapılan iki seansın, iştahınızı ve yeme ihtiyacınızı belirgin olarak azalttığını fark edeceksiniz. Yedikleriniz “otomatik” olarak azalacak. Ancak, asıl etki, ikinci seansın ardındaki günlerde ve sonrasındaki haftalarda ortaya çıkacak. Terapiler sonrasında artık ekmek, makarna, hamur işleri, tatlı ya da çikolata gibi karbonhidratları aramadığınızı fark edeceksiniz. Bu gıdaları yediğinizde de az miktarının yeterli geldiğini ve kendinizi hiç zorlanmadan durdurabildiğinizi fark edeceksiniz. Bu bahsedilenler, otomatik olarak gerçekleşecek. Yani bir diyet yapıyor hissi olmadan, yediklerinizin kendi kendisine azaldığına şahit olacaksınız.

Metabolizma üzerindeki etkileri…

Bu konuda bilimsel bir çalışma olmasa da bu terapilerin, metabolizma hızını artırdığını, yani kilo verme hızını artırdığını her gün gözlemliyoruz. Bir başka gözlemimiz ise; bu terapiler sonrasında özellikle göbek-bel çevresindeki yağlanmanın azaldığı. Yani hem iştah kapanıyor hem de kişinin kilo vermesi kolaylaşıyor. Bir yandan da ödemin azaldığını ve vücudun şekle girmesinin hızlandığını görüyoruz.

Diğer etkileri…

Bu terapileri alan kişilerin, ilk seanslardan bir iki hafta sonrasında, birbiriyle bağlantısız gibi görülen birçok sağlık problemlerinin azaldığını ya da ortadan kalktığını görmekteyiz. Şeker düşmelerinin azalması, migren ataklarının azalması, varsa menopoz şikâyetlerinin azalması ve uykuların düzelme eğilimine girmesi, sabah yorgunluklarının azalması; bu terapilerin sık karşılaştığımız diğer etkilerinden. Terapilerin ikinci haftasından itibaren kendinizi hafiflemiş hissettiğinizi, uykularınızın düzeldiğini, vücut ağrılarınızın azaldığını ve duygusal olarak sakinleştiğinizi göreceksiniz.