Enerji Dengeleme

Psikolojik Sorunlara Bakış Açımız

Rezonans terapileri bakış açısından düşünüldüğünde insan; meridyenler, akupunktur noktaları ya da çakralar üzerinden akan bir enerji denizidir.

Vücut üzerinde ve içindeki bu enerji akışındaki blokajlar, kendilerini hem psikolojik sıkıntılar hem de aynı anda fiziksel hastalıklar olarak gösterir.

Hipnoz ya da NLP ile kişinin zihin yapılanması değiştirildiğinde problemli duyguların ortadan kalkabileceğini ve hatta aynı anda fiziksel semptomların da ortadan kalkabileceğini zaten biliyorduk.

Bir yandan da psikolojik durumun fiziksel bedenden ayrılmasının doğru olmadığını ve psikolojik problemlerin, kişinin sağlığını fiziksel olarak bozabildiğini gözlemliyorduk. Şimdi ise, enerjetik dengenin hem fiziksel hem de ruhsal alan üstünde direkt etkisi olduğunu ve bu alanda çalışmanın, önceden ulaşamadığımız bir terapötik güce sahip olduğunu gözlemliyoruz.

Enerjetik yapı, ruhsal sağlığımızdaki en önemli bileşen..

Artık biraz daha ileriye gidip, kişinin enerjetik-elektromanyetik durumunun belki de en önemli bileşen olduğunu ve bunun hem ruhsal durumu hem fiziksel bedeni şekillendirdiğini söylüyoruz. Bizim için, insanın fiziksel durumu, ruhsal yapısı ve fiziksel hastalık; aynı gerçekliğin değişik yüzleri.  Maddesel gerçekliğin ve duyguların altında enerji kavramı yatar.

Rezonans terapileri, bu ikisi üzerinde aynı anda çalışır. Enerjetik doğaya homeopatiden temel alan enerji dengeleme terapileri ile müdahale edebilmekteyiz.

Bach Çiçekleri…

Dr. Bach bu yüzyılın başında bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısını keşfeden ve bu çiçeklerin “homeopatik” özleriyle bazı duygusal halleri değiştirmeyi başaran kişidir. Bach, insanda 38 temel olumsuz duygu durumu; davranış örneği bulunduğunu saptadı ve bu duygu durumlarına uygun çiçek özleri belirledi.

Yıllar içinde kullandığı sistem yayıldıkça yayıldı ve Bach çiçekleri olarak bilinen terapi sistematiği “bütünsel tıp” konusunda çalışan terapistlerin ruhsal problemler için kullandığı  yöntemler arasına girdi..

Bach, acil durumlar için beş farklı çiçek özünü bir araya getirerek bir karışım hazırlamıştır. Bu karışımın içinde; Impatiens , Star Of Bethlehem, Cherry Pulm , Rock Rose ve Clematis  bulunmaktadır.

Rescue sizi günlük yaşamda karşılaştığınız özel stres durumlarından ve krizlerden korur: Ölüm, boşanma, işten çıkarılma gibi beklenmedik durumlar karşısında iç dengemizi yeniden sağlamamıza yardım eder. Rescue aynı zamanda sınav, iş görüşmesi, özel randevular, tartışma ortamları gibi gerginlik yaşadığımız durumlarda bizim güçlü kalmamızı sağlar.