Alkol Bırakma

Aynı sigara bırakma terapilerimizde olduğu gibi, alkol bağımlılığına yönelik yapılan terapiler sonrası kişinin alkol alma isteğinde azalma, alınan alkol miktarında belirgin düşüş ve kişinin alkolden tamamen kurtulmasına yardımcı olunmaktadır.

Alkolü bırakmak için kişinin isteğine ve durumun ciddiyetine göre seçilecek  olan  farklı Rezonans terapileri birbirini tamamlayacak şekilde birlikte kullanılır.

Alkole karşı isteğin azaltılması ve yoksunluk hissedilmemesi için, kişinin içtiği alkol cinsleri üzerinden yapılan Frekans Silme işlemi, birçok durum için yeterlidir. Ancak alkol probleminin altında genellikle kişinin ruhsal dünyasındaki karmaşa ya da problemler yatar, ve bu durumda diğer destek terapileri ile kişi desteklenir. 

Kişinin alkol bağımlılık düzeyine göre alkol bıraktırmaya yönelik tıbbi yaklaşımlar da dahil olmak üzere klasik yöntemlerle birlikte alkol bırakma terapilerinin destek olarak kullanılması önerilmektedir.

Merkezimizde uygulanan alkol terapileri bağımlılar için özelleştirilmiş bir biorezonans frekans  silme işlemidir. Seanslar 4 gün ara ile 3 seans şeklinde uygulanır. Daha fazla seansın gerekli olup olmadığına  kişinin durumuna göre, daha sonra karar verilir. Kişi terapi sırasında sakinleşme ve rahatlama dışında bir şey hissetmez.

Terapilerin Etkisi

Bu terapilerin amacı  kişinin alkol ihtiyacının azalması ve alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlamaktır. Etki aynı sigarada olduğu gibi, ilk seansla başlar ve 4 gün ara ile yapılan 3 seansla pekiştirilir. Terapi sonrası kişi alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder.  Eğer terapiden sonra kişi tekrar alkol alırsa, eski keyfi alamayacağından, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir.

Bununla birlikle terapinin başarılı olması kişinin bağımlılık düzeyine ve gerçekte neye ihtiyacı olduğuna göre değişir.